نماد گاو در دفینه یابی و گنج یابی

minedetectorfars آثار و نشانه دفینه , , , , , , , , , , ,

نماد گاو در دفینه یابی و گنج یابی

گاو از زمان های قدیم  تا کنون در زندگی روزمره مردم وجود داشته و از گوشت ، پوست و شیر آن استفاده های فراوانی شده است.گاو پس از سگ ، گوسفند و گربه اهلی شد و ابتدا از گوشت آن استفاده می شود و سپس انسان یاد گرفت که چگونه شیر گاو را بدوشد و از آن استفاده نماید.

نماد گاو

نماد گاو در تمدن های مختلف :

گاو تقریبا در تمام تمدن ها وجود داشته و برای تامین غذا و پوشش مردم استفاده زیادی داشته است.در فلسفه یونان گاو را نماد خدای دریا می دانستند و همچنین در یونان معنای قدرت و حفاظت نیز دارد.در گذشته از علامت گاو بسیار استفاده شده است و می توان بر روی سکه های ضرب شده ، طاق بناها و روی مزار ها به وفور می توان نشان گاو را مشاهده کرد.

البته در کشور هایی مانند هند گاو و نماد گاو دارای احترام ویژه ای است و حتی برخی از افراد گاو را پرستش می کنند.در زمان کوروش گاو نماد زمین بوده و مردم بر این باور بودند که از اولین گاو خلق شده سایر حیوانات به وجود آمده اند.در کشور های اروپا در جشن ها و مراسم ها از گاو استفاده می نمودند و مراسم گاو بازی برپا می کردند و در برخی کشور های دیگر اروپایی مثل فرانسه از مجسمه های گتو استفاده می کردند.

مفهوم نماد گاو در دفینه یابی و گنج یابی :

درباره نماد گاو نظرهای متعددی در بین کارشناسان وجود دارد که در ادامه به بررسی نظرهای مورد قبول می پردازیم.

  • نظر اول : نماد گاو به معنای وجود پرستشگاه یا محل دفن انسان قدرتمندی است و هدایایی شاید در آنجا دفن شده باشد و این نماد حتما نشانه وجود گنج یا دفینه نیست.
  •  نظر دوم : اگر دو نماد گاو که بهم نگاه می کنند را مشاهده کردید ضطعا دارای گنج و دفینه می باشد. در این مورد باید زیر پای گاو ها یا گوساله ها مورد کاوش قرار داد تا به گنج یا دفینه دسترسی پیدا کرد.

پست هایی که شاید شما دوست دارید:

جهت خرید و مشاوره درباره انواع دستگاه فلزیاب به نمایندگی فلزیاب شیراز و نمایندگی فلزیاب تهران مراجعه فرمایید و یا با شماره ۰۹۱۷۴۳۲۱۷۷۵ تماس حاصل فرمایید.

 

شاید دوست داشته باشید:

نماد خرگوش در دفینه یابی و گنج یابی

نماد خرگوش در دفینه یابی و گنج یابی خرگوش و ویژگی های آن : خرگوش حیوانی پستاندار است که اندامی شبیه گربه دارد ولی سریعتر حرکت می کند.خرگوش انواع مخلتفی دارد و در هر زایمان ۶ الی ۸ بچه می زایید.خرگوش می تواند با محیط اطرافش هم رنگ شود و از دید شکارچیان دور بماند.خرگوش […]

نماد بز در دفینه یابی

نماد بز در دفینه یابی بز در دفینه یابی : نماد بز در دفینه یابی مفهوم و معنایی مختلفی دارد چونکه در دوره های مختلف بز را به عنوان نماد های مختلف استفاده کرده اند(تقریبا ۱۰ هزار سال قبل از میلاد بز را اهلی کرده اند ) اما به طور کلی بز بیشتر نماد شجاعت […]

آثار و نشانه مارمولک در دفینه یابی و گنج یابی

آثار و نشانه مارمولک مارمولک به گروه بزرگی از خزندگان گفته می شود که بیش از ۵۶۰۰ گونه دارد و در بیشتر مناطق به جز مناطق قطبی این خزنده مشاهده شده است.مارمولک ها دارای دید پیشرفته ای هستند و می توانند رنگ ها را به خوبی تشخیص دهند و همچنین از حس بویایی قویی برخودار […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پانزده =


Call Now Button