نماد شیر در دفینه یابی و گنج یابی

نماد شیر در دفینه یابی و گنج یابی
نماد شیر در دفینه یابی و گنج یابی

شیر حیوانی درنده و وحشی است و بیشتر به عنوان نماد شجاعت و دلیری به کار گرفته شده است البته در برخی از تمدن ها شیر مفهوم نماد حکومتی داشته است .نقش شیر را می توان بر روی بسیاری از اشیای قدیمی مشاهده کرد.

نماد شیر در دفینه یابی و گنج یابی :

نماد شیر در دفینه یابی و گنج یابی معنایی متعددی دارد و باید به محل کاوش و تمدن های گذشته آنجا توجه کرد تا بتوان کارشناسی دقیق و منطقی انجام داد.مثلا اگر شما 2 مجسمه شیر روبه روی هم مشاهده کردید به احتمال بسیار زیاد در ورودی کاخ قدیمی هستید اما اگر شیر بر روی دو پای عقب خود نشسته بود احتمال زیاد نزدیک قبر سلطنتی یا فرد شجاع ای قرار دارید.اگر  مجسمه شیر بر روی سنگ بزرگی قرار داشت به احتمال زیاد در زیر همان سنگ مقبره ای وجود دارد که باید کاوش شود.

انواع  مجسمه شیر در دفینه یابی و گنج یابی :

مجسمه های شیر بیشتر به 3 صورت زیر مشاهده شده اند :

1.مجسمه ساروجی شیر : این نماد بیشتر به معنای قلعه ، عوارضی ، باجگیری و نشان دهنده گذرگاه قلعه است

2.مجسمه تراش خورده شیر : این نماد به معنای قلعه نظامی یا وجود غاری در بسته در همان حوالی است

3.مجسمه تراشیده شده شیر بر روی سنگ : معنای این نماد تپه یا کوهی با غار دربسته است و در مواردی جایی که شیر به آن می نگرد محل دفینه است.

نماد شیر در به عنوان نشانه

 

در برخی از مواقع از تصویر شیر به عنوان نشانه گذاری استفاده شده است تا افراد بعدا به راحتی به مسیر یا دفینه دسترسی پیدا کنند.البته بر روی بعضی از سنگ قبر ها این نشانه شیر نیز وجود دارد که نشان دهنده دلیری فرد مدفون شده می باشد.

در کشور ما در برخی از قبرستان ها مجسمه های شیر وجود دارد که آنها نیز نشان دهنده شجاعت و دلیری افراد به خاک سپرده شده در آن قبرستان است.

در پایان نیز تاکید می کنیم در صورت یافتن مجسمه یا نماد و یا تصویر شیر ابتدا به تمدن های آنجا و تاریخ گذشتگان انجا بپردازید و سپس کاوش را آغاز نمایید.

آثار و نشانه های دیگر

**شما می توانید جهت خرید فلزیاب به نمایندگی فلزیاب شیراز و نمایندگی فلزیاب تهران مراجعه نمایید**

شماره تماس : 09174321775

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here