لوپ و نکاتی درباره استفاده از لوپ در فلزیابی

yahgoob مقالات فلزیاب , ,

لوپ یکی از قسمت های مهم در دستگاه فلزیاب است که در کارایی دستگاه تاثیر زیادی دارد . در برخی فلزیاب ها شما می توانید با تعویض لوپ دقت یا عمق کاوش دستگاه را تغییر دهید و هدف را با دقت پیدا کنید .

نکاتی درباره استفاده صحیح از لوپ فلزیاب

برای این که دستگاه بتواند اهداف را به شما به درستی نمایش دهد باید لوپ را به صورت صحیح به کار ببرید تا دستگاه دچار خطای کمتری شود در ادامه به بررسی برخی از نکات استفاده از لوپ می پردازیم تا شما بتوانید به طور صحیح به کاوش بپردازید.

زاویه مناسب لوپ

اولین نکته در استفاده از فلزیاب هم راستا بودن زمین با لوپ است یعنی لوپ را طوری تنظیم کنید که با زمین موازی باشد و هیچ زاویه ای با زمین نداشته باشد تا دستگاه بتواند عمق را با دقت برای شما نشان دهد.اگر نوک لوپ به سمت بالا یا پایین باشد مقدار قابل توجهی از عمق را نمی توانید کاوش کنید و بسیاری از قسمت ها را در هنگام کاوش به خوبی بررسی نکرده اید.

لوپ

برای تنظیم زاویه لوپ باید پیچ آن را شل کنید و دستگاه را دست بگیرید و از یک نفر دیگر بخواهید که لوپ را به صورت موازی برای شما تنظیم کند و پیچ آن را محکم ببندد. برای کاوش بهتر شما باید لوپ را نزدیک زمین به حرکت در آورید و تقریبا بین لوپ و زمین ۲٫۵ سانتی متر فاصله باشد.در برخی فلزیاب ها این پیچ وجود ندارد و شما باید دستگاه را خودتان با زمین موازی نگه دارید. البته قطعه ای برای موازی شدن لوپ در بازار وجود دارد که شما می توانید آن را خریداری نمایید.

لوپ

طول دستگاه : فاصله بین لوپ و دستگاه

طول لوله ای که لوپ را نگه می دارد بسیار مهم است اگه طول آن بلند باشد کنترل آن کمی دشوار است و اگر طول آن کم باشد ممکن است فلزات استفاده شده در دستگاه را به اشتباه بیابد یا اشیا فلزی که به همراه شما است را دستگاه تشخیص دهد و شما را به اشتباه بیندازد.

منبع : Search Coils for Metal Detectors

 

شاید دوست داشته باشید:

تعویض فلزیاب با زمین

تعویض فلزیاب با زمین | تعویض فلزیاب با خودرو | تعویض فلزیاب با خانه | تعویض فلزیاب با مغازه تعویض فلزیاب با زمین و خانه بنا بر گزارشات ارسالی از واحد فروش ، بسیاری از مشتریان ما اذعان دارند که وجه نقد لازم برای خرید دستگاه فلزیاب را در اختیار ندارند و به دلیل زمان […]

فلزیاب عمق زن

به چه دستگاه های فلزیاب عمق زن می گویند؟ بالا بودن عمق کاوش در فلزیاب دلیل بر خوب بودن آن نمی باشد ، زمانی عمق کاوش بالا ارزشمند است که از خطای بسیار کم و دقت کافی در عمق بالا برخوردار باشد. در ایران و کشور های باستانی گنج ها و دفینه ها در عمق […]

گنج یاب

فروش انواع فلزیاب و گنج یاب حرفه ای     ۰۹۱۷۴۳۲۱۷۷۵ فلزیاب با گنج یاب چه فرقی می کند ؟ اگر بخواهیم در یک جمله تفاوت این دو را بگوییم به بیان این جمله می پردازیم ” سایر گنج یاب ها فلزیاب هستند ولی همه فلزیاب ها گنج یاب نیستند” فلزیاب به دستگاه هایی می گویند […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =


Call Now Button