خطاهای رایج در فلزیابی با دستگاههای فلزیاب

yahgoob مقالات فلزیاب , ,

خطاهای رایج در فلزیابی زیاد اتفاق می افتد اما می توان با کمی نگرش و کسب اطلاعات فلزیابی می تواند کاری لذت بخش باشد و شما را به هدفتان برساند.با این حال بسیاری از افراد هنوز مرتکب اشتباه می شوند و باعث نا امیدی سایرین می شوند.

خطاهای رایج در فلزیابی با دستگاههای فلزیاب

خطاهای بسیاری در فلزیابی وجود دارد که در ادامه به بررسی برخی از آنها خواهیم پرداخت تا آنها را بشناسید و در کاوش ها از آن استفاده کنید تا به درستی به هدفتان برسید.

انتظار زیادی از دستگاه فلزیاب نداشته باشید

دستگاههای فلزیاب کارایی مشخصی دارند و نباید بسیاری از تبلیغات دروغین در این زمینه را باور کرد. فلزیاب های پالسی نمی توانند تصویری دقیقی را به شما نشان دهند و شما را به هدفتان نزدیک کنند.البته برخی از فلزیاب ها فقط حدود عمق و ابعاد هدف را به شما نشان میدهد.البته برخی از عمق های ذکر شده واقعی نیستند و باید حتما تست شود.

انتخاب دستگاه فلزیاب نا مناسب

برخی از افراد فکر می کنند که فلزیاب گرانتر کارایی بهتری دارد اما این چنین نیست.بهترین فلزیاب برای شما فلزیابی است که عمق مورد نظر شما پوشش دهد و بتواند هدفی را که مورد نظر شماست بیابد.همه فلزیاب های پالسی ساده عملکرد یکسانی دارند و وقتی که به فلز می رسند صدای بوق می دهند و در برخی خروجی هدفون وجود دارد.اکثرا فلزیاب ها تحت تاثیر میدان های مغناطیسی موجود در محیط قرار می گیرند و به اشتباه می افتند البته در برخی مدل ها تا حدی این میدان ها را می توان با دستگاه نادیده گرفت . این فلزیاب های ساده برای کاوش مناسب نیستند و بیشتر برای سرگرمی طراحی شده اند.

فلزیاب های پالسی میانرده قیمتی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار دارند و می توانند شما را در بسیاری از کاوش ها راهنمایی کنند.فلزیاب های گرانتر از ۲۰۰ دلار از تکنولوژی های خوبی بهره می برند و با قابلیت های که به آنها افزوده شده است می توانند به فلزات مزاحم را حذف کنند.فلزیاب های میانرده قابلیت کار با چندین لوپ مختلف را دارا هستند و به همین وسیله نیز می تواند عمق های مختلف را با دقت مخلف مورد بررسی قرار داد.با این فلزیاب ها شما می توانید در بیابان ، پارک و غیره به دنبال فلزات بگردید.

فلزیاب های VLF فلزیاب هایی با قیمت بین ۴۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار هستند که دقت زیادی در کاوش دارند این فلزیاب ها می توانند در بسیاری از مناطق استفاده کرد و اهداف را با دقت یافت.از این فلزیاب می توان در ساحل ، زیر آب ، جنگل و غیره استفاده نمود و هدف را یافت.از این فلزیاب های همچنین می توان در پیدا کردن مین نیز بهره برد و آنها را بدقت یافت.

یکی از خطاهای رایج در فلزیابی انتخاب دستگاه نا مناسب است که کاربر را نا امید می کند پس در انتخاب دستگاه بسیار وقت بگذارید و دستگاه مناسبی را انتخاب نمایید.

نخواندن دفترچه آموزش

به همراه هر دستگاه فلزیاب که شما خریداری می کنید دفترچه راهنمایی وجود دارد که شما را دقیقا راهنمایی می کند که چگونه دستگاه را سر هم کنید و به دنبال فلز مورد نظر بگردید و یا باتری ها چگونه در دستگاه قرار دهید یا دستگاه را چگونه تست کنید و آن را تنظیم کنید.پس خوب کار با دستگاه را فرا بگیرید و صدای های مختلف و اعداد را به خاطر بسپارید تا هنگام کاوش دچار مشکل نشوید.

عدم یادگیری کار با فلزیاب

کار با فلزیاب دوطرفه است یک طرف ماجرا خودتان هستید که دستگاه را تنظیم می کنید و طرف دیگر دستگاه فلزیاب می باشد که با توجه به تنظیماتی که شما انجام داده اید به شما پاسخ می دهد.برخی از فلزیاب ها با صدا به شما پاسخ میدهند پس باید تمرکز زیادی بر روی صدا داشته باشید تا بتوانید به هدفتان برسید.حجم صدا نیز با حجم هدف و نزدیکی فلز مرتبط است.

آماده نبودن

برای حفاری وسایل لازم را با خود حمل کنید تا در صورتی که چیزی یافتید آن را به سرعت خارج کنید.پاکت برای حمل وسایل به همراه داشته باشید همچنین بعد از حفاری محل حفره شده را پر نمایید.

برای حفاری اجازه بگیرید

برای حفاری در برخی منطق شما نیاز به مجوز دارید مثلا در املاک شخصی یا مکان های تاریخی.در بیشتر مواقع به شما اجازه برای کاوش لازم ندارید و می توانید آزادانه به کاوش بپردازید مثل کاوش در دشت ، جنگل ، کوه و …. . از تجربه دیگران استفاده کنید تا بتوانید بهتر به هدف برسید یا از ویژگی های هدف با خبر شوید.

استفاده از تکنیک های بد جهت کاوش

یکی از خطاهای رایج در فلزیابی این است که بسیار از افراد سریع دستگاه را تکان می دهند و راه می روند این کار باعث می شود که دستگاه نتواند میدان مغناطیسی را به خوبی تشخیص دهد و همچنین باعث می شود که همپوشانی کمی در چندین بار رفت و آمد داشته باشید که در نهایت به جا افتادن تکه هایی از زمین می شود.پس در کاوش به آرامی راه روید و بر روی خطوط فرضی حرکت کنید تا جایی اسکن نشده نباشد.

هنگام حفاری بسیار مواظب باشید

در بسیاری از مواقع حفاری بد باعث ضربه خوردن زیر خاکی می شود و ارزش آن را از بین می برد.در حفاری بسیار مواظب باشید چون ممکن است که نوک بیل شما به سکه یا هر چیز دیگه برخورد کن و باعث شود که حالت آن یا نقش روی آن از بین رود و ارزش چیزی که یافته اید به کل از بین خواهد رفت.پس در انتخاب ابزار خود دقت کنید و همچنین هنگام کاوش آرام تر ضربه بزنید.

حفاری را سریع تمام کنید

در هر منطقه تعدادی هدف وجود دارد که ارزش کاوش دارند و پس از یافتن آنها سریع باید به سراغ محل های دیگر رفت و نباید وقت خود را الکی هدر دهید

جاهایی را که جستجو کرده اید را دوباره جستجو نکنید

مکان هایی را که جستجو کرده اید را دوباره جستجو نکنید مگر در صورتی که شرایط عوض شده باشد مثلا باران زده باشد و خاک کمی خیس شده باشد.خطاهای رایج در فلزیابی به عوامل زمینی نیز ربط دارد.

از حالت تفکیک دستگاه استفاده نکنید

فلزیاب های پیشرفته دارای حالت تفکیک فلزات هستند که می توانند برخی از فلزات را نادیده بگیرد.متاسفانه در برخی فلزیاب ها دستگاه هنگامی که بر روی حالت تفکیک قرار دارند با حذف آهن طلا و آلومینیوم را نیز حذف می کند و همچنین عمق کاوش دستگاه را نیز کاهش می دهند.توصیه ما این است که اول با حالت ALL METAL فلز را بیابید و سپس از حالت تفکیک استفاده نمایید و آلودگی و فلزات را حذف نمایید. یکی از خطاهای رایج در فلزیابی استفاده از همین حالت است.

با مردم صحبت کنید

وقتی با دستگاه به کاوش می روید افراد زیادی شما را نگاه می کنند و حتی کودکان به تماشای شما می نشینند.من به کودکان اجازه می دهم با دستگاه کاوش کنند و به جستجوی سکه بپردازند.در برخی از شهر ها مردم هنوز با فلزیاب آشنایی ندارند و برخی از افراد فکر می کنند که دستگاه امواج مضر دارد و بر سلامتی آنها تاثیر بد می گذارد.

خلاصه

فلزیابی تفریحی سرگرم کننده است و باعث آرامش شما می شود اما باید به صورت منطقی و اصولی به کار گرفته شود تا بتوان به وسیله آن به هدف رسید.فلزیابی شما را حتما به ثروت نمی رساند اما می تواند شما را به خیلی از گنج ها نزدیک کند.اگر قصد فلزیابی دارید حتما هدف خود را مشخص کنید و سپس دستگاه مناسب خودتان  خریداری نمایید.خطاهای رایج در فلزیابی بسیار است و شما باید اصول را حتما فرا بگیرید.

منبع : ۱۳ Worst Metal Detecting Blunders

شاید دوست داشته باشید:

تعویض فلزیاب با زمین

تعویض فلزیاب با زمین | تعویض فلزیاب با خودرو | تعویض فلزیاب با خانه | تعویض فلزیاب با مغازه تعویض فلزیاب با زمین و خانه بنا بر گزارشات ارسالی از واحد فروش ، بسیاری از مشتریان ما اذعان دارند که وجه نقد لازم برای خرید دستگاه فلزیاب را در اختیار ندارند و به دلیل زمان […]

فلزیاب عمق زن

به چه دستگاه های فلزیاب عمق زن می گویند؟ بالا بودن عمق کاوش در فلزیاب دلیل بر خوب بودن آن نمی باشد ، زمانی عمق کاوش بالا ارزشمند است که از خطای بسیار کم و دقت کافی در عمق بالا برخوردار باشد. در ایران و کشور های باستانی گنج ها و دفینه ها در عمق […]

گنج یاب

فروش انواع فلزیاب و گنج یاب حرفه ای     ۰۹۱۷۴۳۲۱۷۷۵ فلزیاب با گنج یاب چه فرقی می کند ؟ اگر بخواهیم در یک جمله تفاوت این دو را بگوییم به بیان این جمله می پردازیم ” سایر گنج یاب ها فلزیاب هستند ولی همه فلزیاب ها گنج یاب نیستند” فلزیاب به دستگاه هایی می گویند […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =


Call Now Button