تست فلزیاب در خاک و روش های صحیح تست فلزیاب

تست فلزیاب در خاک
تست فلزیاب در خاک

کارهای ضروری پیش از شروع تست فلزیاب در خاک

برای تست فلزیاب در خاک باید یک گودال یا چاله به عمق مورد نظر حفاری کنید به عنوان نمونه 2 متر. سپس از انتهای چاله تست به متراژ مورد نظر مثلا در ۱ متری و ۱.۵ متری و سپس ۲ متری از دیواره چاله به سمت جلو به اندازه فلز مورد نظر که داخل آن جا شود به اندازه ۵۰ الی ۶۰ سانت حفر می کنیم.

نکته اول در تست فلزیاب

کف چاله دوم درول گودال باید صاف باشد و فلز مورد نظر به آسانی درون آن گذاشته و برداشته شود.

نکته دوم در تست فلزیاب

منظور از کف دیواره چاله شباهت به شکل حرف L انگلیسی دارد

پس از حفاری چاله، یک نفر درون چاله تست می رود و یک نفر دستگاه فلزیاب را روشن، تنظیم و بالانس می کند و بعد یک بار بوپ فلزیاب را از کنار گودال تست فلزیاب حرکت می دهد تا فلزات مزاحم در اطراف چاله وجود نداشته باشد و در صورت وجود فلزات مزاحم، آنها را حذف کنید.

سپس فلزهای مورد نظر جهت تست را به فرد درون گودال داده تا آن ها را داخل سوراخ دیواره گذاشته بعد فلزهای تست را به فرد داخل چاله داده تا آن ها را داخل سوراخ دیواره گذاشته و بعد لوپ را از کنار چاله باید درست از روی فلزی که در زیر قرار دارد حرکت می دهیم اگر دستگاه فلزیاب شما واکنش نشان داد تست و دستگاه شما ایرادی ندارد و قابل قبول هست. تست های دیگری مانند تست آکواریوم وجود دارد ولی هیچ کدام مثل تست خاک طبیعی درست و اصولی نمی باشد.

تست فلزیاب با خاک در لب دره

در این نوع تست باید به دنبال یک دره کوتاه به ارتفاع مورد نظر، برای مثال 2 الی 3 متر و بعد دیواره پرتگاه به طول 50 الی 60 متر به جلو سوراخی به اندازه فلز حفر می کنیم. پس از حفر، بالای پرتگاه لوپ قرار می دهیم و طبق مراحل بالا عمل می کنیم.

برخی از مقالات مرتبط:

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here