انواع لوپ فلزیاب و کارایی آنها در کاوش

yahgoob مقالات فلزیاب , , ,

انواع لوپ فلزیاب در بازار موجود است که شما می توانید آنها را تهیه کنید اما کدام لوپ مناسب دستگاه شما هست و کدام لوپ می تواند کارایی مورد نظر را داشته باشد در ادامه با ما باشید تا اطلاعاتی درباره انواع لوپ فلزیاب در اختیار شما قرار دهیم.

نکاتی درباره انواع لوپ فلزیاب ، طراحی و اندازه لوپ

نوع و اندازه لوپی که در فلزیابی استفاده می کنید در پردازش دستگاه تاثیر دارد و باعث ایجاد تفاوت می شود.به همین دلیل انتخاب لوپ مناسب تاثیر زیادی در پیدا فلز مورد نظر شما دارد و شما بایستی مناسبترین لوپ را انتخاب کنید.

لوپ فلزیاب با سیم پیچ دایره ای

در این نوع لوپ سیم پیچ به صورت دایره ای بر روی صفحه ای پیچیده شده است و قطر هر دایره با سایر دایره ها برابر نیست.این نوع لوپ برای یافتن گنج و طلا بیشتر استفاده می کنند.الگوی میدان مغناطیسی این لوپ مخروطی شکل است و وسط لوپ قدرت بیشتری دارد و هنگام یافتن فلز شما با حفاری نقطه وسط می توانید به هدف دست پیدا کنید. حلقه های این دستگاه می تواند نازک ، متوسط یا ضخیم باشند و در برخی از فلزیاب ها شما آن را شبیه به شبکه تار عنکبوت خواهید دید.البته برخی از کاربران اظهار می کنند که عمق کاوش لوپ های با طراحی تار عنکبوتی بیشتر است ولیکن هنوز آن را اثبات نکرده اند.

در برخی از لوپ های فلزی سیم را به صورت بیضی در آوردنده اند و اظهار می کنند که مساحت و عمق در این حالت افزایش می یابد که در عمل این ویژگی اثبات شده است اما باید توجه داشته باشید که فلزات کوچک را ممکن است با لوپ بیضی شکل پیدا نکنید.

انواع لوپ فلزیاب

معایب لوپ های با سیم پیچ دایره ای صفحه ای : به دلیل مخروطی بودن میدان مغناطیسی این فلزیاب ممکن است بسیاری از فلزات را دستگاه تشخیص ندهد و شما از آن بگذرید.مشکل دیگر این فلزیاب آن است که فلزات معدنی شده ، آب داغ و شوری می تواند بر روی عملکرد آن تاثیر بگذارد و  دستگاه را دچار اشتباه می کند.

مزایای لوپ های با سیم پیچ دایره ای صفحه ای : بدلیل دقت مناسب این فلزیاب شما محل دقیق فلز را سریع پیدا می کنید و نیازی به فلزیاب مکمل ندارید و همچنین تشخیص نوع فلز با این لوپ بسیار دقیق تر است.

 

لوپ های ۲D یا ۲D اسکن عریض

در این لوپ های فلزیاب ۲ سیم پیچ به صورت D شکل داخل لوپ قرار گرفته است.این نوع قرار گرفتن سیم پیچ ها باعث میشود تا سیگنال ها به صورت یکنواخت بر روی زمین پخش شود .

انواع لوپ فلزیاب

معایب لوپ های ۲D : یافتن محل دقیق فلز با این لوپ کاری نسبتا سخت است و نیاز به تجربه زیادی دارد. اگر دستگاه فلزیاب شما دارای قابلیت Pinpointer باشد با لوپ های ۲D به دقت نمی توانید هدفتان را بیابید و نیاز به فلزیاب مکمل در کاوش دارید.در جاهایی که فلز دیگری مانند فنس یا درخت وجود دارد این دستگاه نمی تواند فلزات را تشخیص دهد البته با بیضی کردن لوپ ها این مشکل تا حدودی حل شده است.

مزایا لوپ های ۲D : این لوپ ها فلزاتی را که معدنی شده اند را تشخیص نمیدهد و تقریبا نسبت به لوپ های دیگر ۷۰ درصد فلزات معدنی را فیلتر می کند که این کار باعث می شود که اهدافی که دستگاه تشخیص داده است فلز باشد نه به صورت کانی یا سنگ.این نوع لوپ در زمین های معدنی و شور پایداری بیشتری داشته و اهداف را بهتر می یابد.این لوپ ها نسبت به سایر لوپ ها زمین بیشتری را اسکن می کند و نیازی نیست که کاربر زمین را شبکه بندی کند و به دنبال فلز بگردد.

لوپ تک حلقه ای (مونولوپ)

لوپ تک حلقه ای به لوپ هایی گفته می شود که چند حلقه یکسان به وسیله یک سیم با شعاع ثابت پیچیده شده است.در این نوع لوپ شکل امواج مغناطیس به صورت مخروط است و هنگام اسکن سطح را به خوبی اسکن می کند اما اسکن عمق به خوبی انجام نمی دهد.

انواع لوپ فلزیاب

معایب لوپ تک حلقه : در خاک های معدنی مونولوپ را بسیار سخت می توان با زمین بالانس کرد بنابراین نسبت به سایر لوپ ها این لوپ در زمین های معدنی دارای نویز خواهد بود.اگر شما اصل همپوشانی را رعایت نکنید ممکن است فلزاتی که در عمق قرار دارند را نتوانید به وسیله فلزیاب پیدا کنید.

با توجه به مطالب گفته شده شما با انواع لوپ فلزیاب آشنا شده اید و می توانید لوپ مورد استفاده خود را انتخاب کنید.

مزایا لوپ تک حلقه : دقت و عمق لوپ تک حلقه ای بیشتر از لوپ های ۲D است.

منبع : Search Coils for Metal Detectors

شاید دوست داشته باشید:

تعویض فلزیاب با زمین

تعویض فلزیاب با زمین | تعویض فلزیاب با خودرو | تعویض فلزیاب با خانه | تعویض فلزیاب با مغازه تعویض فلزیاب با زمین و خانه بنا بر گزارشات ارسالی از واحد فروش ، بسیاری از مشتریان ما اذعان دارند که وجه نقد لازم برای خرید دستگاه فلزیاب را در اختیار ندارند و به دلیل زمان […]

فلزیاب عمق زن

به چه دستگاه های فلزیاب عمق زن می گویند؟ بالا بودن عمق کاوش در فلزیاب دلیل بر خوب بودن آن نمی باشد ، زمانی عمق کاوش بالا ارزشمند است که از خطای بسیار کم و دقت کافی در عمق بالا برخوردار باشد. در ایران و کشور های باستانی گنج ها و دفینه ها در عمق […]

گنج یاب

فروش انواع فلزیاب و گنج یاب حرفه ای     ۰۹۱۷۴۳۲۱۷۷۵ فلزیاب با گنج یاب چه فرقی می کند ؟ اگر بخواهیم در یک جمله تفاوت این دو را بگوییم به بیان این جمله می پردازیم ” سایر گنج یاب ها فلزیاب هستند ولی همه فلزیاب ها گنج یاب نیستند” فلزیاب به دستگاه هایی می گویند […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =


Call Now Button