آثار و نشانه خرچنگ

خرچنگ های جز دسته های سخت پوستان می باشند که عمدتا شکم آنها در زیر بدنشان پنهان است.سخت پوستان مقاومت بالایی در برابر شرایط محیطی دارند و در بیشتر مناطق نیز مشاهده شده اند ولی بیشتر در مناطق آب شیرین و گرمسیری زندگی میکنند.خرچنگ ها دارای یه جفت چنگال هستند و اندازه های بسیار متفاوتی دارند.اندازه خرچنگ ها از چند میلی متر تا حدود 4 متر متغیر است.خرچنگ ها همه چیز خوار هستند و از جلبک ها ، نرم تنان ، کرم ها ، سخت پوستان و غیره تغذیه می کنند.

آثار و نشانه خرچنگ در دفینه یابی و گنج یابی :

خرچنگ در بسیاری از تمدن ها دیده شده و آثار و نشانه هایی از آن نیز وجود دارد.آثار و نشانه خرچنگ در بیشتر تمدن ها نماد اعتقادی بوده و در برخی موارد به عنوان طلسم و جادو نیز استفاده کرده اند.اما در بیشتر موارد وجود خطر در اطراف آن وجود دارد.نماد خرچنگ بیشتر در اطراف رود ، رودخانه ، دریاچه و باتلاق مشاهده شده است و کمتر در مناطق بیابانی مشاهده شده است.

آثار و نشانه خرچنگ
آثار و نشانه خرچنگ

در کاوش هنگامی که به آثار و نشانه خرچنگ برخورد کردید اطراف را دقیق مورد کاوش قرار دهید و حتی شاید دفینه درون رودخانه یا زیر جوب آب باشد. در صورتی که نماد خرچنگ را به صورت بزرگ مشاهده کردید و روی آن علامتی دیگری نیز وجود داشت شما به درپوش رسیده اید که باید آن را جابه جا کنید و زیر آن را به دقت مورد بررسی قرار دهید.در برخی موارد نشانه خرچنگ به صورت تکی نبوده و باید اطراف محل را نیز مورد کاوش قرار دهید تا به هدف برسید.

این مطلب مرتبط است با : آثار و نشانه دفینه

سایر مطالب مشابه :

شما می توانید جهت کسب اطلاعات درباره انواع دستگاه فلزیاب خارجی و فلزیاب ایرانی با شماره 09174321775 با ما در تماس باشید.

نمایندگی فلزیاب شیراز

نمایندگی فلزیاب تهران

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here